cri>پایان نامه مهندسی صنایع و نگهداری و تعمیرات | مدیریت زنجیره تامین و لجستیک چابک - پایان نامه مهندسی صنایع و نگهداری و تعمیرات
no-img
پایان نامه مهندسی صنایع و نگهداری و تعمیرات

مدیریت زنجیره تامین و لجستیک چابک - پایان نامه مهندسی صنایع و نگهداری و تعمیرات


پایان نامه مهندسی صنایع و نگهداری و تعمیرات

ادامه مطلب

ZIP
مدیریت زنجیره تامین و لجستیک چابک
zip
فوریه 28, 2018
قیمت 10 هزار تومان

مدیریت زنجیره تامین و لجستیک چابک


کلمه چابک به معنی سریع فکر کردن با یک روش هوشمندانه است. سازمان چابک باید پاسخ‌گوی تغییرات احتمالی ایجاد شده در حجم و تنوع محصول باشد.

زمانی که تقاضا به شدت ناپایدار، و پیش‌بینی سخت است، برای اینکه چابکی حفظ شود؛ باید زمان تحویل را کوتاه کنیم. اگر زنجیره تامینی دارای زمان تحویل بالا باشد، نمی‌تواند به سرعت پاسخ‌گوی تقاضای بازار باشد.

زنجیره تامین‌هایی که بتوانند در ساختار خود هماهنگی بیشتر، مدیریت روابط بهتر با شرکای متعهد، رابطه سریع‌تر و نزدیک‌تر با مشتری نهایی داشته باشند. می‌توانند از مزیت پایداری در بازارهای جهانی امروز برخوردار شوند. در واقع چنین شرکتی ‌می‌تواند از نقاط قوت و شایستگی‌های شرکای خود برای پاسخ‌گویی سریع‌تر به بازار استفاده کند.

در بسیاری از بازارها، تغییر وآشفتگی به جزء لاینفّک کسب‌وکار تبدیل شده است. به این ترتیب، مدیران زنجیره‌های تأمین باید عدم قطعیت را قبول کنند؛ و در عین حال برای هماهنگ ساختن عرضه وتقاضا با هزینه‌ای قابل قبول، استراتژی مناسبی را سازماندهی کرده؛ و توسعه دهند .این توانایی، چابکی زنجیره تأمین نامیده شده است.

مفهوم چابکی دو عامل اصلی را شامل می شود.1- پاسخ‌گویی به تغییرات (چه پیش‌بینی شده و چه غیرمنتظره) به صورت مناسب و در زمان مقتضی 2- بهره‌برداری از تغییرات، و تبدیل تغییرات به فرصت و سود بردن از آ نها

زنجیره تامین چابک بر بهبود تطابق و انعطاف‌پذیری متمرکز شده؛ و به طور موثری، توانایی پاسخ‌گویی و واکنش سریع به تغییرات بازار را دارد. Christopher معتقد است که زنجیره تامین چابک ویژگی‌های کلیدی زیر را دارد:

بازار حساس: با دقت زیادی، می‌خواهد گرایش‌های مشتری نهایی را بداند، و به آنها نزدیک باشد.

مجازی: به اشتراک‌گذاری اطلاعات در بین تمام شرکای زنجیره تامین

اساس شبکه: طوری است که می‌خواهد با استفاده از نقاط قوت اعضا، به سطح پاسخ‌گویی مناسبی برسد.

ادغام فرایندها: فرایندها طوری هستند که اعضای زنجیره به شدت با هم وصل و مرتبط هستند. (ادغام فرآيندها بر حساسيت و پاسخگويي به بازار، كيفيت محصول و كاهش هزينه‌ها تأثير دارد.).درباره نویسنده

esmaeil 640 نوشته در پایان نامه مهندسی صنایع و نگهداری و تعمیرات دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *